Filtry w fotografii

Filtry w fotografii mają niemałe znaczenie. Możemy wymienić: filtry ND, które odpowiadają za obniżkę dawki oświetlenia trafiającego do obiektywu, wydłużając tym samym czas otwarcia migawki. Tym samym jesteśmy w stanie wykonywać zdjęcia o długiej ekspozycji.

Odmienne zadania posiadają filtry polaryzacyjne, które eliminują na przykład odbicia z tafli wody i mieniących się liści oraz poprawiają kontrast między błękitnym niebem a bielutkimi chmurami. Dużo fotografów lubi dodawać wiele filtrów na końcu każdego obiektywu w celu osiągnięcia odmiennych rezultatów, jednakże pamiętaj, że chociaż może to brzmieć niebywale interesująco, każda z nich obniża dawkę oświetlenia docierającego do migawki. Żeby osiągnąć najdoskonalsze rezultaty, wykorzystaj prawdopodobnie małej liczby filtrów.

Zamów fotografię ciążową lub noworodkową na stronie Fotomama

Dodanie dyfuzora do źródła światła może zredukować odblaski i ostre cienie, a także zmniejszy niedoskonałości obiektu. Daje sztucznemu światłu bardziej miękki, naturalny wygląd. Możesz rozproszyć światło na wiele sposobów. Korzystanie z miękkich pudełek, parasoli i zwykłego żaroodpornego materiału działa naprawdę dobrze, aby osiągnąć ten wynik. Odbijanie światła działa jak dyfuzja. Skieruj wąskie źródło światła na szeroką, matową powierzchnię – na przykład ścianę, sufit lub matowy reflektor – i nie tylko odbija światło, ale także rozprasza je, rozpraszając je na szerszym obszarze. Użyj błyszczącego reflektora, a światło pozostanie dość wąskie na odbiciu. Najbardziej ekstremalny rodzaj błyszczącego reflektora – lustra – pozwoli skupić światło w wąskim zakresie.

Nie spędzaj zbyt sporo czasu na obróbkę w Photoshopie fotografii. Złotym środkiem jest, aby na początku dobrze stworzyć kadr, aby potem nie tracić sporej ilości czasu na edycję. Zdjęcia poddane mocnej obróbce, nieczęsto wychodzą naturalnie, chyba że próbujesz otrzymać efekt szczególnie artystyczny albo robisz zdjęcia do czasopism. Jeżeli zajmie ci takie coś więcej niż 10 minut, aby poprawić swoje zdjęcie, może lepiej zrobić ponownie zdjęcie.

Polecam ofertę wizażystki z Wrocławia – makijaże oraz kursy z wizażu http://www.agataszulc.pl/

Zasada mówi, że światło spada jako kwadrat odległości. Brzmi to skomplikowanie, ale tak naprawdę nie jest. Jeśli przesuniesz światło dwukrotnie więcej od obiektu, otrzymasz tylko jedną czwartą światła na ten temat. Innymi słowy, światło szybko się ściemnia, gdy je odsuwasz – o czym należy pamiętać, jeśli poruszasz światłem lub obiektem, aby zmienić jakość światła. Pamiętaj też, że odbijając światło – nawet w lśniący reflektor, który utrzymuje kierunek światła – zwiększa odległość, którą musi przebyć.

W najprostszej formie światło kształtuje się na trzy różne sposoby – naturalne światło lub sztuczne światło oraz połączenie naturalnego i sztucznego. Podejście to jest całkowicie proste, dając ci jako artyście szansę na otwarcie się na nowe teorie w świetle tak bardzo lub tak mało, jak byś chciał.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s